Карпатами подорожі та походи

Косино відпочинок та пам’ятки

Косино
Косино
Косино

Косино відпочинок та пам’ятки

Унікальні води, аквапарк та навіть архітектурні пам’ятки. Це все в одному невеликому селі Косонь

Косонь - село, що знаходиться за 20 км. від районного центру міста Берегово. Поблизу села розташований міжнародний пункт пропуску - тож якщо ви запланували подорож до Угорщини на власному авто, то тут зупинитися ви будете просто змушені.
Поблизу від населеного пункту знаходяться найкращі купелі Закарпаття з унікальною термальною водою "Косино", а також ще один комплекс з аналогічними водами "Еко-Термал"


Що треба знати про термальну воду Косино?

Термальна вода курорту Косино добувається з свердловини глибиною 1190 м. Температура, яка подається в басейн складає 40 – 45°C.


Показання термальної води Косино, для зовнішнього застосування при наступних захворюваннях:
опорно – руховий апарат: артроз, остеохондроз, артрит, поліартрит, наслідки перелому суглобів, післяопераційний стан, захворювання суглобових тканин;
захворювання серцево – судинної системи: гіпертонічна хвороба I-II стадії, з порушенням кровообігу не вище I ст.,
постміокардичний кардіосклероз з порушенням кровообігу не вище I ст.;
периферична нервова система: травми нервових кінцівок і сплетінь, захворювання нервової системи, радикуліт, полірадикулоневрит;
периферичні судини: атеросклероз судин кінцівок, ендартерит с порушенням кровообігу нижніх кінцівок I-II ступеню, акроангіоневроз, варикоз;
біліарна система: хронічний безкам’яний холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів, стан після холецистектомії.
Рекомендований час перебування у басейні 15 – 20 хв. 3 рази на день.

Протипоказання: хвороби у стані загострення.

Кислотно-лужний баланс гарячої води рН – 6,08

Рівень мінералізації термальної води: 8,5 – 11 г/дм3

Косино

То в чому ж різниця між цими двома комплексами ?

Відповідь буде доволі проста. Різниця між комплексами "Косино" та "Еко-Термал" в якості, кількості купелів, ціні та кількості інших розваг. Детальніше ви звичайно можете ознайомитися на сайтах даних відпочинкових комплексів.

Архітектура та історія селища
За легендою в околицях нинішнього села в 1086 р. угорський король Ласло Святий переміг у битві печенігів і на місці перемого в знак подяки всевишньому побудував церкву. Перша достименна згадка про село, згадується в 1332 р. тут зустрічається одна із давніх варіацій назв села "Кассан", а в 1335 р. згадується, як "Козун", в грамоті 1398 р. затверджуються межі населеного пункту.
У 1729 р. Косонь уже місто і зустрічається воно з характерним додатком Мезо, тобто "Мезокосонь", що фактично означало статус містечка. Саме цього року йому надають статус центру одного з округів комітату Берег.
Наприкінці XIX ст. Косонь отримує нотаріальне управління, у парламентських виборах 1889 року містечко було центром виборчого округу. В часи свого розквіту Мезокосонь було центром округу, до якого належало 26 населених пунктів, в місті був заснований суд, трибунал, в’язниця, 37 магазинів, 4 банки, 2 друкарні, працювали ресторани та корчми.
В період перебування Косоні в складі Чехословаччини (1919-1938 рр.) місто не отримало такого поштовху до розвитку, як інші населені пункти, а в радянський час поступово зрівнялося в статусі з пересічними селами.
Найстарішою будівлею є реформатська церква. Збудована ще в середньовіччі ( ХІІІ-ХІV ст.), а на погорбі монастир на честь святого Ласло, що став реформатським у 1552 р. коли до цієї конфесії приєдналося майже все село. Церква була перебудована в період між 1642 р. та 1654 рр., набувши ознак ренесансного стилю, наступні оновлення та ремонти відбувалися в 1766, 1822 та 1828 рр.
Стіни церкви висічені з каменю, в основі церкви розташований склеп в якому поховані низка заможних та видатних людей Косоні.

Косино цепква

Дуже цікавою будівлею є Палац Етвеші який лежить під пагорбом з католицьким храмом. Це найстаріша світська будівля села та один з найстаріших взірців цього архітектурного виду, не лише на Берегівщині але й на Закарпатті. Одноповерхову садибу було збудовано в 1703 р. родиною Рац. Сьогодні ми можемо бачити на тильній стіні будівлі родинний герб сім’ї Рац з цифрами "1768".
Після смерті землевласників спадкоємцями стала сім’я Етвеш. На початку ХХ ст від Етвешів палац орендував Меньгерт Кляйн. В кінці 1920 рр. до особняку з двох кінців добудували крила в асиметричному порядку, надавши будівлі незвичної форми. В радянський час в садибі діяв дитячий садок а пізніше амбулаторія. В 1960-му році будівлі загрожувала руйнація тому її було закрито. В час незалежності України садибу було передано у власність громади Реформатської церкви.

Косино Церква
Top