Карпатами подорожі та походи

Свидовець - Край прекрасних озер


Свидовець - Край прекрасних озер

Свидовець
3-5 квітня
3000 гривень
3 дні 2 ночі

День перший с. Ясіня – ДрагобратПротягом першого дня ми оглядаєму чудову церкву в селі Ясіня що ще новить назву струківська та підїздимо до курорту Драгобрат.
Піднімаємося до г. Жандарм та розкладаємо табір. Отримуємо перші враження від гірського повітря та краєвидів, що над хмарами. Вечеряємо та відпочиваємо. Протяжність – 10 км. Набір висот – 900 м....


Третій за висотою хребет у Карпатах — популярний об’єкт пішохідного та велотуризму. Що вам більше подобається — високогірні озера, водоспади чи безкраї краєвиди на гори? На Свидовці є все! Ніде так високо в Карпатах не ростуть буки, як на Свидовці. Подекуди тут їх можна зустріти на 1 380 метрах н.р.м., хоча це, радше, типова висота для смерекового лісу, аніж для листяного. Але не чекайте лісистих хребтів і походу у затінку: вище 1 440 метрів росте хіба тільки жереб і густі гірські трави. А ними тут застелені всі маківки гір!

День 2. г. Близниця (1881 М) – Озеро ДагяскаСнідаємо, набираємо жменьки брусниці та чорниці і вирушаємо в дорогу. Нас очікує підйом на перевал і вихід на першу в цьому поході вершину - гору Близниця (1881 м). Ходять чутки, що таємничу квітку едельвейс можна зустріти саме тут. Дивіться не тільки під ноги, а й на всі боки, і можливо вам пощастить ;) Продовжуємо йти Свидовцем і насолоджуватися краєвидами. Схили масиву Близниці круто обриваються донизу, а з вершини добре видно Говерлу і Петрос - вони зовсім поруч. Внизу можна побачити яскраві дахи котеджів гірськолижного курорту Драгобрат.

Озеро Догяска площею 1,35 га, де воно фігурує як «Озеро Герешавське». Ширина озера — більше 110 метрів, глибина — до 1.2 метрів, проте навіть у сонячну днину вода тут не прогрівається вище 11 градусів тепла. З озера починається р. Кісва яка одразуутворює Драгобратський водоспад. Вода тут спадає з висоти 7 метрів. Найбільш видовищного вигляду водоспад набирає навесні, коли тануть сніги, або влітку, після затяжних дощів. Підйом до водограю непростий, проте краса краєвидів, що можна побачити з висоти у 1 500 метрів, того варта! Протяжність – 6 км. Набір висот – 550 м. Спуск – 400 м.

День 3. Озеро Апшинець г. Велика Куртяска Ночівля під г. ТемпаЗранку поснідавши ми збираємо наш табір, та рухаємося хребтом далі.
Попереду нас чекає ще одне озеро Апшенець. Тут можна побачити рідкісні рослини (пам’ятаєте — можна подивитись, сфотографувати, але ні в якому разі рвати чи шкодити рослинам!). Якщо мало хто з вас зможе розпізнати котячі лапки карпатські та дріаду восьмипелюсткову, то як виглядає едельвейс знаєте ж? Тут його ще називають шовковою косицею. У Карпатах цю червонокнижну рослину вважають чарівною — не дарма вона фігурує у такій кількості легенд! Едельвейс любить круті схили, тому будьте обережні, намагаючись зазнімкувати прекрасну квітку. Цвіте він, до речі, у липні-серпні.
Протяжність – 8 км. Набір висот – 600 м. Спуск – 400 м.

День 4. г. Конець (1308 М) – Долина річки Тересви село КраснаПомаленьку спускаємося до цивілізації щоб побачити ще й інших людей.

Село Красна що розкинулося в долині Тересви нас радісно зустрічає. Обідаємо та п’ємо каву згадуючи все що пройшли за ці дні.
Сідаємо до мікроавтобуса та вирушаємо додому. Протяжність – 6 км. Набір висот – 550 м. Спуск – 400 м.

Щоб взяти участь потрібно:


Натиснути на кнопку "Приєднатися" або зв’язатися з нами у будь який зручний для Вас спосіб.


Місць в групі не так багато, тому чим швидше Ви вирішите їхати з нами і зареєструєтесь, тим більше шансів приєднатися до нас.

Top