Карпатами подорожі та походи

ҐОРҐАНИ

Горгани
Сивуля
Хом’як

ҐОРҐАНИ

Горгани
3-5 квітня
3000 гривень
5 днів 4 ночі

День перший с. Гута – полонина СередняСьогодні день знайомства та адаптації до гір. Тому дорога до місця ночівлі буде в основному рівнинною, а невеликий підйом виведе нас на мальовничу полонину Середня, з якої відкриються перші краєвиди цього дикого краю.
Протяжність – 10 км. Набір висот – 300 м....


Ґорґани, як синонім — «ґорґотати», «ґорґотіти», «скреґотіти», «скрекотати». Тобто, коли масивні брили каменю, що вкривають вершини гір, рухаються по схилах гір, то створюють шум, глухі звуки — ґорготіння (скреготіння) Крайові низькогірні Ґорґани — група низьковисотних гірських хребтів, витягнутих у південно-східному напрямку між Свічею та Прутом і охоплюють приблизно Берегову та Орівську скиби. Поперечні долини головних річок тут сильно розчленовані. Межиріччя цих річок настільки розчленовані, що типово карпатське південно-східне простягання хребтів порушене, і вододіли між відрізками головних річок іноді витягнуті паралельно до долин, тобто на північний схід.

Похід Горганами

День 2. Чудова пара: вершини Висока та ІгровецьНовий день зустрічає освіжаючим карпатським повітрям та справжнім туристичним сніданком! Рюкзаки самі просяться на плечі, а ноги в дорогу, адже сьогодні нас чекають справжні Ґорґани зі своїми вершинами: Висока (1803 м) та Ігровець (1804 м). Вкриті альпійською сосною, ґорґанським жовто-зеленим камінням, освічені сонцем чи оповиті хмарами, – ці гори подарують неймовірні краєвиди! Спускаємось до полонини Погар (Боревка), де і заночуємо. На посиденьках біля вогню слухаємо байки та легенди про тутешні краї, а їх немало, повірте!
Протяжність – 6 км. Набір висот – 550 м. Спуск – 400 м.

краєвиди на горгани

День 3. Гора Сивуля оповита хмарами та історієюСьогоднішній день насичений не тільки географією маршруту, але й історією! Після прогулянки хвойним лісом, ми подолаємо кам’яні схили найвищої вершини Ґорґан – г. Сивуля (1836 м), панорами якої, по-праву, займають перші місця в рейтингах найкращих краєвидів Карпат! Оскільки ми з Вами в серці Ґорґанах, то перед очима відкриється 360-градусна панорама Ґорґан: Центральних, Західних і Східних. А також, ми побачимо частинку історії наяву – залишки воєнних укріплень, які збереглись тут ще з часів Першої світової війни. А ночувати будемо біля руїн старого туристичного притулку, який було знищено у 1939 році, на полонині Рущина.
Протяжність – 8 км. Набір висот – 600 м. Спуск – 400 м.

День 4. З пекла та й у рай: урочище Пекло – водоспад СалатрукПісля сніданку і короткого переходу ми вийдемо до витоків річки Бистриця Солотвинська, після чого нас чекає справжнє... Пекло! Не лякайтесь! Пекло – це назва урочища! Чому так? Гуцульську логіку спробуєте розгадати на місці! Далі, за планом подорожі, проходимо полонину Боярин, з якої відкриваються чудові краєвиди. Спускаємось до присілку села Бистриця, де нас чекає шум ще одного дива природи – водоспад Салатрук відбиває своє падіння в водах озерця, яке розташувалося поряд. Тут і заночуємо.
Протяжність – 8 км. Спуск – 600 м.

День 5. с. Бистриця – ДодомуОсь і настав цей день. Радіємо з того, що пережили прекрасні миті та стільки всього побачили! Сумуємо, бо на якийсь час доведеться попрощатись з похідними друзями і горами! До зустрічі Карпати! З села Бистриця виїздимо автобусом, дорогою, яка нагадує американські гірки! Повертаємось в Івано-Франківська до 17 год.
Протяжність – 5 км.

Щоб взяти участь потрібно:

1) зареєструватись (потрібно своєчасно оформити дозвіл на групу);
2) отримати підтвердження від організаторів, щодо вільних місць;


Місць в групі не так багато, тому чим швидше Ви вирішите йти в похід і зареєструєтесь, тим більше шансів.

Top